ПСЖ си върна на Страсбург и продължава за Купата на Лигата

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата на Франция. Парижани надиграха с 4:2 Страсбург като гост и така продължават напред в надпреварата. Унай Емери даде почивка на част от титулярите, като срещата пропуснаха Неймар, Тиаго Силва и Алфонс Ареола, а Килиан Мбапе се пови в последните минути. Въпреки това ПСЖ не срещна особени трудности да си отмъсти на тима от Източна Франция, който е единственият тим, който го е побеждавал през този сезон в Лига 1. Анхел Ди Мария, Даниел Алвеш и Юлиан Дракслер бяха точни, а Йоан Салмие си отбеляза автогол за откриване на резултата. За домакините пък вкараха Жереми Грим и Жереми Блайак.

Резултатът бе открит в 12-ата минута. При едно центриране на Ди Мария в наказателното поле Салмие засече топката в собствената си врата. В средата на първата част преднината на ПСЖ вече беше 2:0 и отново дойде след грешка на противника. Този път вратарят Укиджа бе виновник. Хавиер Пасторе даде извеждащ пас към Ди Мария, но стражът изпревари аржентинеца. При плонжа си за прибиране на топката обаче я изпусна и я подари на крилото, който на празна врата удвои. Скоро обаче домакините намалиха резултата. Грим получи топката в наказателното поле и някак успя да я прокара от малък ъгъл във вратата на Кевин Трап.
В средата на втората част Алвеш вкара трети гол, завършвайки многоходова комбинация и пас Tома Моние на на празна врата. В 78-ата минута гостите отбелязаха четвърти гол, като Моние отново бе с ключовия пас - този път за Дракслер. В самия край на мача пък Блайак вкара за втори път във вратата на Трап и така оформи крайното 4:2.

СТРАСБУРГ - ПСЖ 2:4

0:1 Салмие (12-а)
0:2 Ди Мария (25)