Тежък мач върна Шалке 04 на второто място (видео)

Шалке 04 се завърна на второто място в Бундеслигата, след като надви Аугсбург с 3:2 в Гелзенкирхен и задмина РБ (Лайпциг).

Домакините водеха с 2:0 до средата на второто полувреме след забележително попадение на Франко ди Санто (44’) и гол на Гуидо Бургщалер (47’), но след това изпитаха на гърба си силата на баварците, които са една от приятните изненади на сезона. Гостите успяха да изравнят чрез Кауиби (64’) и Михаел Грегорич (79-дузпа), а и надиграваха своя съперник, като дори можеха да вкарат още.

В 83-ата минута обаче отличният днес Амин Арит спечели дузпа за Шалке, която Даниел Калиджури реализира за крайното 3:2.

До зимната пауза на “миньорите” има остават сблъсък с Айнтрахт (Франкфурт) за първенство и такъв с Кьолн за Купата на Германия.
Аугсбург пък вече отпадна от турнира за купата и затова през идния уикенд срещу Фрайбург ще изиграе последната си среща за 2017 г.