Дузпи изхвърлиха Марсилия от Купата на Лигата (видео)

Отборът на Рен отстрани Олимпик Марсилия от осминафиналите на турнира за Купата на Лигата на Франция. Бретанците се наложиха над ОМ след изпълнение на дузпи, като в редовното време мачът завърши наравно 2:2. При наказателните удари домакините бяха по-точни и с 4:3 продължават напред.

Резултатът бе открит от Марсилия в 13-ата минута, когато Костас Митроглу бе точен. Десетина минути по-късно обаче Бенжамен Андре изравни. В средата на втората част Уахби Хазри даде преднина на Рен, но малко преди последния съдийски сигнал резервата Валер Жермен прати срещата в дузпи.

При изпълненията Лукас Окампопс и Буна Сар пропуснаха за ОМ, докато за домакините единственият пропуск направи Ромен Данзе. По този начин Рен се класира за четвъртфиналите на надпреварата за сметка на Марсилия.

РЕН - МАРСИЛИЯ 2:2 (4:3 при дузпите)
0:1 Митроглу (13)
1:1 Андре (23)
2:1 Хазри (57)
2:2 Жермен (80)