Партизан дочака дузпа след 22 години, но пак не победи Звезда - дербито не мина без бой (видео + галерия)

156-ото сръбско дерби между Партизан и Цървена звезда завърши без победител - 1:1. По този начин "червено-белите" ще зимуват с аванс от 9 точки пред вечния си съперник, който водеше до 84-ата минута. Изравнителното попадение за "звездашите" заби топстрелецът на тима Ричмънд Боакие. Преди това Партизан поведе с гол на Сейду Сума от дузпа в 62-ата минута. Това беше първият наказателен удар за "гробарите" в дербито от 1995 година.

Двата отбора влязоха в двубоя с повишено самочувствие, след като се класираха за директните елиминации в Лига Европа. Първото полувреме обаче беше скучно и не предложи почти никакви интересни моменти. Повече емоции имаше на трибуните, където фенове на Партизан се биха помежду си. Батални сцени на трибуните по време на Партизан - Цървена звезда@@@

Грозните сцени започнаха още в 16-ата минута на южната трибуна, принадлежаща на привържениците на Партизан. В началото полицията не се намеси, а на пистата започнаха да слизат окървавени фенове. Малко по-късно униформените овладяха ситуацията, но едно знаме на Партизан беше запалено. Полицаите изведоха около 10 голи до кръста запалянковци, които явно бяха в основата на мелето.

Повечето предположения в сръбските медии са, че боят е бил предизвикан от отделни фракции сред феновете на "гробарите", борещи се за надмощие. Има обаче и информации за внедрени запалянковци на Звезда, провокирали побоищата.

След почивката футболистите заиграха на по-високи обороти и първо Александър Пешич за Звезда, а след това и Огньен Ожегович за Партизан пропуснаха да открият резултата. След час игра именно Ожегович беше повален в наказателното поле от Савич и "черно-белите" най-после получиха дузпа в сблъсъка след пауза от 22 години. С отговорността да стреля от бялата точка се нае Сейду Сума, който с малко късмет преодоля Милан Борян.

След гола тимът на Мирослав Джукич се прибра да пази резултата и това се оказа грешка. Звезда натисна и само добрите намеси на Владимир Стойкович попречиха на "червено-белите" да изравнят веднага. Ожегович пък не можа да завърши с попадение една от малкото опасни контри на Партизан. Така се стигна до 84-ата, когато Боакие с техничен изстрел отблизо оформи крайното 1:1.