Новата технология класира Фиорентина напред

Фиорентина се класира за 1/8-финалите за Купата на Италия благодарение на технологията “Видеоасистент рефер” (VAR), която се използва в турнира от този кръг нататък. “Виолетовите” надвиха Сампдория с 3:2 на свой терен, като два от головете им дойдоха след дузпи, за отсъждането на които се използва въпросната технология.

Секунди преди изтичането на редовните 90 минути Никола Муру от тима на гостите игра с ръка в наказателното поле, но съдиите не видяха ситуацията добре. Наложи се преглеждане на записа и едва тогава дузпата беше дадена, като Жордан Верету запази хладнокръвие, класирайки тима си напред с крайното 3:2.

Сенегалецът Кума ел Бабакар откри за домакините след само две минути игра, но в 39-ата Едгар Барето изравни.

През второто полувреме дойде ред на дузпите. В 59-ата Верету направи 2:1 от бялата точка, като и тук се наложи помощта на VAR, за да се забележи нарушението срещу Бабакар.

И този обаче път “моряците” заличиха аванса на съперника, след като Гастон Рамирес не сгреши от 11-ия метър в 77-ата минута.

Кулминацията беше в 90-ата минута, когато арбитърът даде втора дузпа за Фиорентина и Верету отново беше точен.

На 1/8-финалите “виола” ще се изправи срещу победителя от двойката Лацио - Читадела, които играят в четвъртък.
Фиорентина се присъединява към Интер, който вчера се промъкна напред след дузпи. По-късно тази вечер Милан и Верона ще определят третия осминафиналист в турнира.