Шампионът Нефтохимик ще играе в 3-ия кръг на Купата на България

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) ще участва в третия кръг на турнира за Купата на България. Тимът заема третото място в Суперлигата след есенния дял на първенството, но тъй като домакинът на финалния турнир Монтана Волей е четвърти, неговата позиция в следващия етап на надпреварата се заема от бургазлии.

Така волейболистите на старши треньора Найден Найденов ще играят срещу някой измежду Сливнишки герой (Сливница), Черно море (Варна), Дунав (Русе), Марек Юнион-Ивкони (Дупница), Миньор (Перник) и Тетевен Волей, които преодоляха втория кръг на надпреварата или срещу 5-ия, 6-ия и 7-ия в шампионата на България - Хебър (Пазарджик), Левски София и Добруджа 07 (Добрич).

Тези 10 отбора ще бъдат разпределени в пет двойки, а победителите ще се присъединят към Монтана Волей, Пирин (Разлог) и ЦСКА (София), които вече си осигуриха място във финалния турнир за Купата на България.

Жребият за третия кръг е утре, 14 декември от 12:00 часа в офиса на БФВолейбол. Срещите ще се изиграят на 6-и януари.