Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис загуби тежко в Ню Джърси

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис претърпя тежка загуба с 1:5 при гостуването на Ню Джърси. Тейлър Хол вкара два гола, а по веднъж се разписаха Травис Заяц, Брайън Бойл и Брайън Гибънс. Почетно попадение за Ел Ей отбеляза Тори Мичъл. Поражението прекъсна победна серия от осем мача на "кралете", които не бяха губили от близо месец.

В дербито на двата лидера в редовния сезон Тампа Бей победи Сейнт Луис с 3:0 като гост. Никита Кучеров, Брейдън Пойнт и Тайлър Джонсън се разписаха за четвъртата поредна победа на Тампа, а вратарят на тима Джейк Алън спаси 22 шайби.

Вашингтон се изравни с Кълъмбъс на върха в дивизия Метрополитън след победа с 5:2 над Колорадо. Успехът е осми за столичани в последните 10 мача.

Чикаго се наложи над Флорида с 3:2 след продължение в друга среща от тази нощ. Патрик Кейн се разписа в 2:24 минута на продължението и донесе трета поредна победа на Блекхоукс.

Капитанът на Чикаго Джонатан Тоус изравни за 2:2 в третия период след страхотен пас на Брендън Саад. Преди това Саад вкара за Чикаго, а за Флорида точни бяха Ник Бюгстад и Джейми Макгин.