"Бялата Коледа" продължи и в Търново: С две дузпи, едната съдийски подарък, Славия е на 1/2-финал за Купата (видео)

Отборът на Славия е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България. "Белите" надиграха с 3:1 като гост Етър във Велико Търново и напролет ще влязат в директна битка за място на финала в турнирната надпревара. Най-старият столичен клуб стигна до успеха на стадион "Ивайло" след две дузпи, първата от които - за 1:1, може да бъде определена спокойно като "съдийски подарък".

Домакините откриха резултата още в 29-ата секунда чрез Румен Руменов, но гостите изравниха в 13-ата минута след повече от спорна дузпа за столичани, реализирана от Иван Минчев. Отново от бялата точка - този път обаче Ивайло Димитров, се разписа в 79-ата минута, а в добавеното от главния съдия Петър Костадинов време появилият се като резерва национал оформи крайното 3:1. Така Славия се присъедини към Ботев (Пловдив), който вчера разгроми с 5:0 Литекс и вече гледа към полуфиналите.

Иначе "болярите" започнаха ударно срещата на стадион "Ивайло", след като се разписаха още в 29-ата секунда след чудесно центриране на Димо Атанасов отляво и перфектен удар с десния крак без подготовка и от движение на Румен Руменов. В 13-ата минута шампионът на България за 1996 година изравни, след като Иван Минчев се разписа от бялата точка. Дузпата за най-стария столичен клуб обаче бе повече от спорна и логично разгневи "виолетовите" и техния старши треньор Станислав Генчев. Въпреки двете бързо паднали попадения, зрителите по трибуните не видяха трети гол.

През първия четвърт час след подновяването на играта Етър бе по-активният отбор и по-често стигаше до противниковата врата. Реална ситуация за гол пред Стергиакис обаче така и не бе създадена. В 57-ата минута играчите на Станислав Генчев имаха претенции за нарушение срещу Самб Бадара в наказателното поле, но те не бяха уважени от арбитъра и сигнал за дузпа не последва. Постепенно “белите” изравниха играта и от своя страна погледнаха по-смело към половината на “болярите”.

В 67-ата минута самоотвержена намеса на Димо Атанасов предотврати реална възможност за втори гол във вратата на Етър. В 79-ата появилият се като резерва национал Ивайло Димитров бе изведен зад защитата на “болярите” и се озова очи в очи с вратаря им Христо Иванов. Стражът неразумно скочи в краката на нападателя и го фаулира, а потърпевшият сам реализира 11-метровия наказателен удар за 2:1 в полза на Славия. В даденото от Костадинов продължение защитата на Етър се пропука и с удар извън пределите на наказателното поле Косъма оформи крайното 3:1.