Страши Симеонова и Хемик започнаха с чиста победа в Шампионската лига

Волейболната националка Страшимира Симеонова и нейният нов отбор - първенецът на Полша Хемик (Полице), започнаха с лесна победа участието си в групите на Шампионската лига. Волейболистките на Хемик биха без проблеми като гости сръбския Визура (Рума) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) в мач от 1-ия кръг в Група С, в която са още българския Марица (Пловдив) и руския гранд Динамо (Казан), игран снощи пред над 2000 зрители.

Страши Симеонова влезе за малко като резерва за Хемик във втория гейм и се отчете само с два начални удара. Най-полезна за полския тим бе Катаржина Гайгал-Аниол с 13 точки (6 блока!!!, 1 ас и 67% ефективност в атака), а Наталия Меджик добави още 10 точки (1 блок, 2 аса, 37% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) за победата. За домакините от Визура Сладяна Ерич (3 блока и 28% ефективност в атака) и Катарина Лазович (45% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) реализираха 11 и 10 точки.

Във втория кръг мачове в групата Хемик ще бъде домакин на Динамо, където играе националката Елица Василева, а Визура ще гостува на Марица. Срещите са след Нова година на 10-и и 11-и януари (сряда и четвъртък).