Успешен старт за новия треньор на Борусия (Д)

След 8 мача без победа, Борусия (Дортмунд) най-после прекъсна негативната си серия в Бундеслигата. Това се случи в дебюта на новия старши треньор Петер Щьогер, който преди броени дни замени на поста уволнения Петер Бос. "Жълто-черните" се наложиха с 2:0 при визитата си на Майнц 05 и поне временно се завърнаха в Топ 4 на класирането.

Предишният успех на Борусия беше с 2:1 като гост на Аугсбург в края на септември. Последва поредица от негативни резултати както в първенството, така и в ШЛ, където тимът отпадна от групите без да запише нито една победа.
Сократис Папастатопулос и Шинджи Кагава отбелязаха головете за дортмундци, които за първи път от 5-ия кръг не допуснаха попадение във вратата си. Майнц остана с 1 точка от последните си 4 мача и се намира точно над зоната на изпадащите.

Първото полувреме беше трудно за Борусия. Щьогер заложи на четирима в защита, вместо на налаганата от Бос схема с трима. но отборът действаше под голямо напрежение и трудно стигаше до голови ситуации. Домакините бяха по-напористи и пропуснаха да поведат чрез Суат Сердар и Абду Диало.
След почвиката “жълто-черните” доминираха и заслужено грабнаха трите точки. Пиер-Емерик Обамеянг не можа да оползотвори чудесен пас на Юлиан Вайгъл, а с пропуск се отчете и Кристиан Пулишич. В 55-ата минута Кагава центрира от фаул, Йомер Топрка уцели гредата, но топката попадна на крака на Сократис и гръкът не сбърка. Майнц реагира и Александер хак затрудни Роман Бюрки с глава, но швейцарският страж внимаваше.

Диало стреля в гредата малко по-късно, но тоа беше една от малкото напрегнати ситуации пред вратата на Борусия. Кагава получи шанс да затвори мача след подаване на Ярмоленко, но стреля право в ръцете на Робин Зентнер. Японецът коригира мерника си в 89-ата минута, когато в опита си да шутира Обамеянг му подаде и Кагава оформи крайния резултат.