Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бразилец осигури 5-ото място за Урава на Световното клубно първенство

Бразилецът Маурисио Антонио вкара два гола за успеха на японския Урава Ред Даймъндс, който се наложи с 3:2 над Видад Казабланка (Мароко) и зае 5-ото място на Световното клубно първенство.

Маурисио откри резултата в 18-ата минута, след като получи топката на границата на наказателното поле и с невероятно прецизно изпълнение изстреля топката до гредата. Само след още три минути Исмаел Ел Хадад изравни след чудесно изпълнение на свободен удар, но още до почивката Юсуке Кашиваги възстанови преднината на японските първенци.

След час игра Маурисио наниза второто си попадение след чудесен индивидуален рейд, а крайното 2:3 фиксира Реда Хаджхудж от дузпа. Това обаче се оказа крайно недостатъчно за нещо повече. Така след мароканците в класирането се нарежда единствено отпадналия в плейофния кръг Оукланд сити (Нова Зеландия).

По-късно днес Гремио (Бразилия) играе с мексиканския Пачука в първия полуфинал, а утре играят Реал (Мадрид) и Ал Джазира (ОАЕ).