Драматична победа класира олимпийския шампион Русия за 1/4-финалите на световното

Олимпийските шампионки от Русия надделяха драматично над Република Корея с 36:35 след продължение (16:13, 30:30) и се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за жени.

Възпитаничките на Евгений Трефилов пропиляха аванс от 23:18 след почивката, но стигнаха до 30:30 в края на редовното време, като азиатките имаха последна атака, но не се възползваха.

В продълженията "Сборная" взе ранен аванс от 32:30 и удържа. Полина Ведьохина реализира 9 гола, а Яна Вяхирева добави 7.

Мигьон Ли беше най-резултатна за корейките с 11 попадения.

На четвъртфиналите Русия ще играе срещу защитаващия титлата си тим на Норвегия, който елиминира Испания с 31:23 (13:10) след 11 гола на звездата на скандинавките Нора Мьорк.

Световният и европейски вицешампион Холандия също се нуждаеше от продължение, за да отстрани Япония с 26:24 (10:10, 20:20).

Така "лалетата" ще се изправят срещу Чехия, който навакса пасив от 22:25 в последните минути и стигна до успех с 28:27 (14:17) над Румъния.

Румънките, бронзови медалистки от предишното световно първенство, имаха предимство в резултата до 58-ата минута, но с късен гол на Михаела Хръбкова чехкините за първи път в историята си достигнаха до четвъртфинал на шампионат на планетата.

В другите два четвъртфинала Дания ще играе срещу Швеция, а олимпийските вицешампионки от Рио 2016 Франция ще се изправят срещу олимпийските вицешампионки от Лондон 2012 Черна гора.