Шокиращ пропуск отдалечи Зенит от титлата

Зенит се провали при визитата си на Ахмат в среща от 20-ия кръг на руското първенство и разликата с лидера Локомотив (Москва) вече е 8 точки, тъй като по същото време “железничарите” надвиха Тосно с 3:1 като гости. Това бяха последните двубои в Премиер лигата за есента.

Тимът на Роберто Манчини разочарова напълно в Грозни и дори беше по-далеч до загубата. През първата част домакините имаха повече положения. Питерци изравниха играта по-късно, но в 59-ата минута Александър Кокорин направи най-големия пропуск в кариерата си, след като не съумя да насочи топката в опразнената врата от около два-три метра.

Зенит може би се сбогува с титлата, след като в последните си пет мача за първенство има само две победи, докато Локо е с четири успеха и едно реми.
Битките по руските терени ще се подновят чак в началото на март, като до края на сезона остават десет кръга. Дербито между Локомотив и  Зенит е чак в предпоследната седмица от сезона.