Херо се скъса да хвали български талант и обяви причината, поради която Лудогорец загуби от ЦСКА-София

Наставникът на Лудогорец Димитър Димитров обяви, че футболистите му са изпълнили две от трите цели до този момент - да са на първо място след края на есенния полусезон и да прескочат групите на Лига Европа. Сега Херо очаква да изпълнят и третата цел - елиминиране на ЦСКА-София в 1/4-финалите от турнира за купата на България.

Също така треньорът на българския шампион каза, че според него Левски остава в борбата за титлата, отказвайки да се съгласи с мнението, че конкурент на орлите са само червените.

Специалистът не пропусна да похвали днешната добра игра на таланта Александър Василев, който изигра пълни 90 минути като ляв бек.

“Успяхме да вкараме рано головете. Имахме при 0:0 още две ситуации. Противникът се бе прибрал в своята половина и не създаде ситуации пред нашата врата. Не е лесно да играеш с такъв противник. Пирин е дисциплиниран отбор и играе близко в линиите. Второто полувреме бе лежерно, футболистите мислеха за мача в четвъртък”, каза Херо, след което похвали днешната игра на таланта на разградчани Александър Василев.

“Сашо Василев се справи повече от добре, както в защита така и в атака. Включваше се, направи доста центрирания”, след което продължи темата за титлата.

“Не изключвам Левски в битката за титлата. Стремим се да си вършим работата - да сме първи и да излезем от групите в Лига Европа. Сега ни остава третата цел: класиране на полуфинал за Купата.

В предишния мач срещу ЦСКА-София бяхме изморени, знаете колко тежки двубои имахме преди това. Дано в четвъртък да сме възстановени добре. Те са един от добрите отбори в България”, допълни Димитров.