Тигрес се справи с Монтерей и вдигна титлата в Мексико

Тигрес победи градския съперник Монтерей с 2:1 като гост във финална среща-реванш от футболния шампионат на Мексико "Апертура" и спечели шеста титла в историята си. Първият двубой завърши 1:1, а домакините поведоха в резултата още във втората минута на решаващия втори двубой с точен изстрел на Дорлан Пабон.

В края на полувремето Едуардо Варгас и Франсиско Меса с глава направиха обрат за Тигрес, който удържа преднината си и спечели трофея "Апертура" за трети пореден сезон. Монтерей можеше да изравни в 81-ата минута, но Авилес Уртаро пропусна дузпа за разочарование на домакините, които завършиха редовния сезон с най-доблрото нападение и с най-силната защита, но това не се оказа достатъчно във финала. За наставника на гостите Рикардо Ферето това беше шесто златно отличие в кариерата му от футболното първенство на Мексико.