Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Серо Портеньо спечели титлата в Парагвай

Серо Портеньо победи гостуващия Сол де Америка с 3:2 в последния кръг от шампионата Клаусура и спечели за 32-и път в своята история титлата на Парагвай по футбол.

Домакините губеха с 1:2 на почивката, след като Хавиер Толедо даде преднина от два гола на Сол де Америка. Той беше точен в 10-ата и в 45-ата минута на двубоя.

Резервата Хорхе Рохас направи 2:2 за Серо Портеньо в 68-ата минута. Диего Чурин реализира победния гол за домакините от дузпа в 81-ата минута. Той вкара и първото попадение за шампионите в мача в 26-ата минута.
Така Серо Портеньо завърши на първо място в класирането с 45 точки и завоюва титлата. На втора позиция остана Олимпия с 42 точки, а на трета е Гуарани с 37 точки.
Серо Портеньо ще участва в турнира Копа Либертадорес през следващата година.