Над 100 състезатели участваха на турнир по ускорен шахмат във Варна

16-годишният Лъчезар Йорданов спечели XXI издание на открития турнир по ускорен шахмат във Варна, който събра над 100 състезатели от цялата страна. Варненският ученик е сред младите надежди в българския шахмат. Той вече има 5 републикански титли в различни възрастови групи, а в момента се готви за предстоящия международен турнир в Солун в началото на януари.

Втори е Антон Костадинов, а трети се класира Минко Шишков.

Сред младите таланти (до 12 години) победител е Момчил Петков от Добрич, който се занимава с шахмат едва от 6 години, но вече е трикратен държавен шампион и има зад гърба си две европейски титли и отлично представяне на световното първенство в Бразилия в края на август.

Във възрастовата група до 14 години наградата спечели Даниел Стоянов, а призьорът сред ветераните е майсторът на спорта Господин Атанасов.

Ученичката Ивелина Христова оглави надпреварата при дамите.

В турнира освен представители на Варна и областта се включиха и участници от Бургас, Балчик, Велико Търново, Добрич, Разград, Сливен, Шумен и други.