Венгер вижда бъдеще за Жиру в Арсенал

Оливие Жиру ще остане в Арсенал и няма да бъде използван само като резерва. Това заяви мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер след равенството 1:1 като гост на Саутхямптън от Висшата лига. Жиру се появи на терена в 72-а минута на мястото на Лаказет и за пореден път се превърна в златната резерва на Арсенал.

Французинът изравни в 88-а минута и по този начин изравни постижение на Оле Гунар Солскяр в Манчестър Юнайтед от 17 гола, отбелязани като резерва за един отбор във Висшата лига. Французинът не е започвал като титуляр в мач от Висшата лига от началото на сезона и в медиите се появиха информации, че ще бъде преотстъпен в друг отбор през януари, за да има повече игрово време преди Мондиал 2018 в Русия.

"Жиру е важен играч за нас. Защо трябва да загубим такъв важен играч? Сигурен съм, че тепърва ще играе повече и ще получи шансове за титулярно място. Когато обаче имаш много добри играчи, някои от тях не могат да играят", коментира Венгер. Жиру има договор с Арсенал до лятото на 2019 година.