Жани Желязков отново блести за Аркада (Галац)

Волейболният национал Жани Желязков и неговият Аркада (Галац) продължават победния си ход в румънската Дивизия А1. Желязков и съотборниците му победиха като гости КСМ (Букурещ) с 3:1 (23:25, 25:18, 25:15, 25:18) в мач от 12-ия кръг. Българският диагоналът стана втори по резултатност с 18 точки (3 блока и 75% ефективност в атака), а Мариан Бала реализира 19 точки (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) за победата. За домакините от Букурещ Йонлен Барето и Габриел Александру Бонцеа завършиха с 18 и 17 точки.

В друга среща от кръга Триколорул (Плоещ), където играе бившият център на Марек Юнион Ивкони и Тетевен Волей Павел Душков, отстъпи драматично у дома на Стяуа (Букурещ) с 2:3 (25:18, 18:25, 25:18, 21:25, 18:20) в супердербито. Душков влезе за малко като резерва в четвъртия гейм и изпълни само един начален удар. Най-резултатен за Триколорул стана Лаурентиу Лика с 21 точки (1 блок и 56% ефективност в атака). За тима на Стяуа Габриел Чербелеата заби 24 точки (1 блок, 3 аса и 49% ефективност в атака) за победата.

Шампионът Волей Мунисипал (Залъу), с българският разпределител Добромир Димитров в състава си, би без проблеми като гост Щиинца Експлорари (Бая Маре) с 3:0 (25:21, 25:20, 25:19). Добри Димитров игра цял мач за гостите и се отчете с една точка от блокада. Най-полезен за Залъу пък бе Йонут Балеан с 19 точки (1 ас и 64% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Щиинца Влад-Гаврил Негреан завърши с едва 9 точки.

Във временното класиране води Стяуа с 32 точки след 11 победи и 1 загуба. На второ място е Триколорул с 30 точки след 10 победи и 2 загуба, с колкото е и Аркада на 3-а позиция. Шампионите от Залъу пък са 4-и с 25 точки след 9 победи и 3 загуби.