Лукойл се измъкна срещу Левски 2014 (галерия)

Лукойл Академик се потруди доста, но успя да спечели гостуването си на Левски 2014 в София. Шампионите надделяха над столичани с 84:78 в зала “Универсиада”, за да се поздравят с шестата си поредна победа в НБЛ и общо втора под ръководството на новия треньор на клуба Георги Давидов. “Сините” пък бяха без своя наставник Тити Папазов, който бе наказан, а в негово отсъствие като старши треньор се изяви Димитър Ангелов.

Лукойл има 7 победи и 1 загуба, докато Левски 2014 е с равен брой успехи и поражения - по 4.

Гостите започнаха далеч по-добре от Левски 2014 и поведоха с 14:6 след само 4 минути игра. Станимир Маринов обаче поведе своите съотборници напред и с два поредни коша при резултат 19:12 даде началото на серия от 12-3, извела домакините напред след първата част - 22:24.
 Левски 2014 - Лукойл Академик@@@
Левскарите не сдадоха водачеството нито за момент през втората част, в която най-голямата разлика между двата тима достигна 8 точки (23:31), а Веселин Веселинов се нагърби с лидерските функции срещу бившия си тим, реализирайки 7 точки само през този период. На почивката Левски 2014 водеше с шест точки - 42:48.
Лукойл Академик се активизира и на няколко пъти рано в третата част резултатът бе изравняван, но при 52:52 дойде моментът за 10 поредни точки за баскетболистите на “сините” и нов пик в разликата - 52:62. Гостуващия тим обаче не се предаде и затвори тази четвърт със силна серия от 12-2, изравнила резултат за 64:64.
В последната част играта бе изключително оспорвана, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне на по-сериозна дистанция от другия и нещата вървяха точка за точка. Божидар Аврамов запали искрата на своите с пет поредни точки, извели Лукойл напред със 77:75. Последва ново равенство за 78:78, но след това Христо Николов успя на два пъти от наказателната линия, а след това асистира на Джъстин Нокс за 82:78, за да може после Аврамов да сложи точка на спора - 84:78.

Божидар Аврамов вкара 19 точки и направи 5 асистенции за победителите. Кийт Клантън игра добре и добави 17 точки, Джъстин Нокс реализира 16 за 19 минути като резерва, а Димитър Димитров също се включи силно от пейката с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции.

За домакините Станимир Маринов реалзира 21, докато Веселин Веселинов и Никола Маравич останаха съответно с 15 и 14.

ЛЕВСКИ 2014 - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 78:84 (24:22, 24:20, 16:22, 14:20)