Златната резерва на Венгер спаси Арсенал от нова загуба (видео)

Оливие Жиру спаси Арсенал от втора поредна загуба в Премиър лийг, след като за пореден път влезе като резерва и вкара важен гол за лондончани, които се добраха до равенство - 1:1, в гостуването си на Саутхамптън. Чарли Остин даде преднина на "светците" още в третата минута, а Жиру изравни две минути преди края със 17-ия си гол, отбелязан в двубой, в който се е появил като резерва.

Четири промени имаше в състава на "светците". Мая Йошида, Джак Стивънс, Пиер-Емил Хьойберг и Нейтън Редмънд стартираха. Пер Мертезакер започна за лондончани за сметка на Шкодран Мустафи. Александре Лаказет, Месут Йозил и Алексис Санчес действаха в предни позиции.

Двубоят започна перфектно за домакините. В третата минута капитанът на Арсенал Пер Мертезакер подари топката на Тадич, след което се опита по нелеп начин да си я върне, но се оказа на колене. Сърбинът изведе много добре Чарли Остин, който завърши хладнокръвно - 1:0. Две минути след това Тадич и Остин повториха упражнението, но този път нападателят на Саутхамптън не успя да преодолее Чех, който спаси.
В 18-ата минута гостите организираха много бърза атака, при която се озоваха трима срещу един бранител на Саутхамптън. Лаказет обаче направи много лошо първо докосване в опита да овладее подаване на  Белерин към него, което позволи на Хьойберг да изчисти.
В 32-рата минута Форстър спаси Саутхамптън от сигурен изравнителен гол, след като изби с една ръка точен удар на Рамзи, след който топката бе насочена до дясната греда. Това бе и най-добрата ситуация, която гостите създадоха до момента. В 41-вата минута Лаказет получи от Белерин около точката за изпълнение на дузпа, но французинът стреля много неточно, пращайки топката високо над вратата.
В 58-ата минута Коласинак имаше претенции за дузпа, след като при негов пробив топката срещна ръката на Хьойберг, който обаче бе на земята в тази ситуация и трудно можеше да реагира. В 62-рата минута удар на Ромеу от 25 метра рикошира в гредата и излезе в аут. Малко след това Редмънд излезе очи в очи с Чех, но изстрелът му премина встрани от далечната греда. Шест минути преди края Алексис Санчес изпълни добре пряк свободен удар от удобна позиция, но Фостър внимаваше и боксира.
В 88-ата минута златната резерва на Арсен Венгер - Оливие Жиру, изравни резултата, след като засече с глава центриране на Санчес. Това бе 17-и гол на французина за Арсенал като резерва в Премиър лийг, с което той се изравни на върха по този показател (б.ред. голове като резерва за един клуб) с Оле Гунар Солскяер.
Арсенал е на пето място с актив от 29 точки. Саутхамптън заема десета позиция с 18 пункта.