Хардън поведе Хюстън с 48 точки за триумф над Портланд

Джеймс Хардън реализира 48 точки за победата на Хюстън със 124:117 при гостуването срещу Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Хардън се отличи с 16 успешни стрелби от игра и овладя осем отскочили топки под кошовете, за да помогне на гостите да спечелят деветия си пореден успех в Лигата. Деймиън Лилард изравни клубен рекорд от девет тройки и записа 35 точки за Блейзърс. Неговият съотборник Си Джей Маккълъм се отличи с 28 точки. Крис Пол добави още 24 точки за победителите.

Портланд реализира 11 поредни точки рано в третия период и поведе със 78:72. След това разликата в полза на домакините се покачи на 14 точки, когато Лилард се контузи и трябваше да седне на резервната скамейка. Седем минути преди края на двубоя Лилард се завърна на полето, а резултатът беше 103:98 в полза на Блейзърс. Хюстън поведе при 110:109 и след това нито един път не се наложи отново да наваксва пасив. В последните три минути от срещата Рокитс имаше превъзходство от 14:6.