Удинезе не се затрудни срещу най-слабия отбор в Серия “А”

Отборът на Удинезе постигна лесен успех с 2:0 над Беневенто в среща от 16-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за домакините реализираха Антонин Барак (5) и Кевин Лазаня (41). Двубоят премина под диктовката на състава на Масимо Одо.

Мачът започна отлично за Удине и още в 5-ата минута Антонин Барак даде преднина на “Дачия арена”. Той се възползва от асистенция на един от най-добрите играчи на тима Якуб Янкто. Малко по-късно Али Аднан можеше да направи 2:0, но гредата спаси гостите.

В края на първата част Кевин Лазаня не пропусна да се разпише. Един от най-добрите на терена Барак пък се отчете с асистенция. През второто полувреме нещата на “Дачия арена” продължиха да се развиват пред вратата на Алберто Бриньоли.

В 57-ата минута Антонин Барак шутира, но кълбото мина на сантиметри от целта. Шест минути по-късно Ледиан Мемушай можеше да намали, но той пропусна. В края на срещата Беневенто се опита да вкара поне един гол, но първо Д’Алесандро, а после и Арментерос не бяха точни.
Удинезе се изкачи до 13-о място с актив от 18 пункта. Проблемите пред новака в Серия "А" продължават и след 16 кръга Беневенто има едва 1 точка, която бе спечеленa през миналия кръг срещу Милан.