Наполи не се възползва от резултатите на конкурентите

Отборите на Наполи и Фиорентина завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 16-ия кръг на Серия "А". Неаполитанците на Маурицио Сари не направиха достатъчно на своя стадион "Сан Паоло", за да се преборят за победата и не успяха да се възползват от нулевото равенство между Интер и Ювентус вчера, както и от грешната стъпка на Рома срещу Киево по-рано днес (0:0). Неаполитанците са втори в класирането с 39 точки, а лидер е Интер с 40. Ювентус е трети с 38, а Рома заема четвърта позиция с 35 и мач по-малко. Лацио е пети с 32 точки и 2 мача по-малко към момента, а "виолетовите" от Флоренция заемат седма позиция в класирането с 22 точки.

Малко изненадващо, гостите от Флоренция бяха по-активният отбор в началните минути. В 11-ата минута Джовани Симеоне финтира Пепе Рейна и изпрати топката в празната врата на Наполи, но попадението бе отменено заради засада на аржентинския нападател.

В края на първата част Симеоне имаше два добри шанса да порази вратата на Хосе Рейна, но и в двата случая не успя да преодолее испанския страж на Наполи. В първия случай Симеоне стреля от малък ъгъл и опитният страж изби, а във втория аржентинецът не успя да затрудни Рейна с удар с глава.

Десет минути след почивката Пьотр Зиелински пропусна отлична възможност да изведе домакините напред в резултата. Полякът получи топката в чудесна позиция пред вратата на Фиорентина, но Марко Спортиело парира удара му, а след това топката се отклони от гредата.

В 71-ата минута пък белгийската звезда на Наполи Дрис Мертенс направи пропуск пред вратата на Фиорентина, а като цяло домакините не създадоха много стопроцентови голови положения в срещата и трябваше да се примирят с равенството.