Ла Коруня диша по-спокойно

Отборът на Депортиво Ла Коруня спечели минимално с 1:0 над гостуващия Леганес в двубой от 15-ия кръг на испанското първенство. Адриан Лопес вкара единствения гол в 24-ата минута. С успеха Депор взе лек аванс пред последните три тима в зоната на изпадащите.

Първата опасност се появи в седмата минута, когато Емре Чолак направи добър рейд, но Карлес Хил не успя да стреля. В 24-ата галиският тим откри резултата. Чолак шутира, Иван Куеяр изби неубедително, Рубен Гарсия не съумя да поправи грешката и Адриан Лопес с главапрати топката в мрежата. В 31-ата Пичу Куеяр спаси своите след опасен шут на Адриан.

В 54-ата Чолак насочи прекалено високо след центриране на Хуанфран. В 67-ата Хил нацели греда след късо изпълнение на корнер и превъзходен диагонален шут. В 75-ата Куеяр запази интригата, спасявайки силен изстрел на Селсо Борхес. Усилията в края на "лос пепинерос" не донесоха успех.