Берое не успя и срещу Академик Бултекс 99

Берое допусна домакинска загуба от Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 91:94 (21:24, 14:29, 29:22, 27:19) точки в инфарктен двубой от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Зелено-белите" се бориха до последно, но въпреки силната последна част не успяха да победят.

Загубата е четвърта поредна за носителите на Купата на България. Беройци имат 3 победи и 4 поражения в НБЛ до момента, докато пловдивчани са с обратен баланс - 4-3.

Гостите спечелиха оспорваната първа част, а на почивката имаха преднина от 53:35. След подновяването на играта баскетболистите на Любомир Минчев се мобилизираха и намалиха пасива на 11 точки - 64:75 . През последната четвърт домакините върнаха интригата в играта благодарение на добрите изяви на Майк ди Нуно и Александър Георгиев. 42 секунди преди края разликата беше едва 2 точки - 91:93. За Берое Тихомир Желев и Александър Янев пропуснаха опити от тройката в края и така Академик Бултекс стигна до успеха с 94:91.

Трима баскетболисти на Академик Бултекс 99 завършиха с по 19 точки - Мартин Дурчев, Станислав Ваклинов и новото попълнение Седрик Боуен.

Най-полезен за старозагорския тим беше Александър Янев с 28 точки и 14 борби, а с 22 точки и 7 борби се отчете Алекс Дейвис.