ПСЖ се върна към победите (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 3:1 у дома срещу Лил в двубой от 17-ия кръг в шампионата на Франция и прекъсна серията си от две поредни загуби във всички турнири. Столичани бяха по-активни и заслужено поведоха в резултата чрез Анхел ди Мария с глава в 28-ата минута, а последното подаване беше на Килиан Мбапе. Четири минути след почивката Ди Мария асистира на Хавиер Пасторе и той покачи аванса за домакините на две попадения. В 86-ата минута Анвер Ел-Гази намали изоставане на гостите, но дълбоко в добавеното време Мбапе оформи крайното 3:1 след пас на Маркиньос.

След този успех Пари Сен Жермен има актив от 44 точки на първо място в Лига 1, докато Лил продължава да бъде застрашен от изпадане на 17-ата позиция с 18 точки. По-късно тази вечер шампионът Монако приема Троа, а в неделя Марсилия е домакин на Сент Етиен.