Славия спря победната серия и "сухите" мрежи на слаб Левски (видео+галерия)

Левски не успя да победи Славия в мач от 20-ия кръг на Първа лига и най-старото столично дерби, което се игра на стадион "Васил Левски", приключи при 1:1. Сините откриха резултата чрез Серджиу Буш (17), но в 82-ата минута Андреа Христов изравни, възползвайки се от грешка в отбраната на гостите.

Попадението на белия защитник бе първо във вратата на Левски, след като сините не бяха пускали гол в пет поредни двубоя и то прекъсна серията на възпитаниците на Делио Роси от три последователни победи в първенството.

Славия - Левски@@@

В тази среща гостите започнаха с променен състав спрямо предишния двубой срещу Пирин. Големият отсъстващ бе Давид Яблонски, който остана извън групата, а като титуляр стартира Димитър Пиргов. В атака промяната бе свързана с представилия се много силно в последните двубои Жуниор Мапуку. Нападателят, който в последно време се подвизава на лявото крило, остана на пейката, а на негово място започна Кабрал. Атаката поведе Серджиу Буш за сметка на контузения Вутов.

Белите застрашиха синята врата още преди да е изтекла първата минута след добра атака и центриране отляво, но оставеният непокрит на границата на малкото наказателно поле Мба не се ориентира добре, тъй като не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

Левски отговори с опасна атака в 5-ата минута, когато Гомес центрира отляво към Пиргов, но топката отскочи лошо и не позволи на защитника да я изпрати в мрежата на домакините.

Малко по-късно, в 17-ата минута, сините откриха резултата. Цветкович пресече пас на Абуд и подаде към Прохазка, който от своя страна изведе Серджиу Буш сам срещу вратаря и румънецът пусна технично топката покрай Стергиакис за 1:0.

До края на полувремето двата отбора заложиха на битка предимно в центъра на терена и головите положения липсваха.

В началните минути след почивката Левски заигра по-активно и в 55-ата минута сините организираха добра атака отляво. Тогава Буш получи извеждащ пас, но центрирането му не намери негов съотборник.

В 61-ата минута двата тима си размениха по един шут от дистанция. Първо резервата Владислав Узунов стреля в аут, а в ответната атака същото стори и Буш.

Към края на мача възпитаниците на Златомир Загорчич погледнаха по-смело към синята врата и положенията не закъсняха. В 75-ата минута домакините като по чудо не изравниха. Галин Иванов нахлу в наказателното поле, където преодоля последователно Кабрал, Пиргов и Мики Орачев, озова се очи в очи с Митрев, но от 7-8 метра стреля в аут.

Изравнителното попадение обаче дойде в 82-ата минута. Тогава футболист на белите центрира отляво, резервата Мики Орачев изби в главата на Владислав Узунов, а рикошетът се превърна в отличен пас към непокрития Андреа Христов и централният защитник на Славия вкара от 12-13 метра под плонжа на Митрев за крайното 1:1.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 1:1