Реал Мадрид напомни за себе си с гръм и трясък (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид съсипа с 5:0 коравия тим на Севиля в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Световният и европейски клубен шампион разби южняците с пет гола за едно полувреме - разписаха се Начо Фернандес (3), Кристиано Роналдо (23 и 31-дузпа), Тони Кроос (38) и Ашраф (42). "Белите" изнесоха лекция на "Сантиаго Бернабеу" преди да заминат за Обединените арабски емирства, където ще защитават световната си купа. С успеха Реал временно стопи изоставането от Барселона на пет точки.

Реал Мадрид - Севиля@@@Преди началото на двубоя Кристиано Роналдо показа своите пет "Златни топки", последната от които беше спечелена преди два дни.

Наказанията на Даниел Карвахал, Серхио Рамос и Каземиро принудиха Зинедин Зидан да заложи на Ашраф Хакими и Хесус Вайехо. Лукас Васкес и Марко Асенсио получиха шанс, а на пейката остана Иско. Карим Бензема и Кристиано Роналдо очаквано застанаха на върха на атаката. Временният треньор на андалусците Ернесто Маркучи разчиташе на атомно трио в предни позиции: Хесус Навас, Луис Муриел и Нолито.
13 Реал Мадрид - Севиля
Домакините започнаха вихрено и притиснаха сериозно своя съперник. Във втората минута Лукас Васкес стреля фалцово от дъгата и накара Серхио Рико да покаже най-доброто от себе си, за да избие с мъка в корнер. При центрирането топката надскочи играчите в бяло, но Симон Кяер и Луис Муриел сякаш искаха да избягат от топката, тя се удари в рамото на нападателя, който неволно асистира на Начо Фернандес. Бранителят овладя на бедро и отблизо не прости грешката - 1:0.
В 11-ата Кристиано отправи първия си изстрел в срещата, шутирайки от 17 метра - топката рикошира и излезе в корнер. В 14-ата Габриел Меркадо центрира опасно от аутлинията, пращайки топката на крака на Начо. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" опитаха да изнесат играта по-напред, но много често грешаха и страдаха от контранападения. Така в 23-тата минута Асенсио изведе Роналдо, португалецът се вклини между двама защитника и сам срещу вратаря насочи безпроблемно в близкия ъгъл - 2:0.
В 30-ата включилият се в наказателното поле Марсело опита да прехвърли Навас, който инстинктивно протегна ръка и спря топката - дузпа. Роналдо не изпълни най-убедителната си дузпа, но имаше късмет, че топката мина под плонжа на вратаря - 3:0. В 35-ата португалецът можеше да реализира превъзходен гол със задна ножица, но Рико беше на точното място. Минута по-късно отново Лукас Васкес, центрира, пак защитата на севилци сякаш отсъстваше и Кристиано пробва удар от въздуха - неточно.
В 38-ата Тони Кроос напредна, подаде вдясно към Лукас Васкес, който върна за германеца, а номер 8 насочи необезпокоявано от десет метра за четвъртото попадение в двубоя. В 42-ата дойде ред и на младока Ашраф да се разпише. Защитниците в червено продължиха да потичват безразсъдно и оставиха десния защитник да си поведе топката и да я копне далеч от обсега на вратаря - 5:0. Така той стана първият марокански футболист, който бележи за Реал Мадрид.
Момчетата на Зидан започнаха по-спокойно второто полувреме, примирени от убедителната си преднина. "Бяло-червените" създадоха две опасности на старта на частта, като Кейлор Навас отрази удари на Нолито и Муриел. "Лос меренгес" търпеливо изчакваха своя опонент, който трудно връзваше играта си. В средата на полувремето Зидан извади Кроос и Лука Модрич и пусна в игра твърдите резерви Маркос Йоренте и Дани Себайос. В 67-ата Марсело центрира отляво, Бензема стреля опасно с глава, но нямаше късмет и нацели лявата греда на Рико.
До края срещата се доиграваше. По-интересно беше в социалните мрежи, където се появи видео от съблекалнята на севилци, където шокиращо се вижда как Гуидо Писаро е приготвил да сложи кори "CR7". Реал Мадрид повдигна настроението си за предстоящото ново приключение - Световното клубно първенство.