Берба се контузи в самото начало, след което Керала Бластърс бе разгромен с 5:2 (видео)

Българският нападател Димитър Бербатов започна като титлуяр за Керала Бластърс в четвърти пореден мач - гостуването на ФК Гоа. Българинът обаче получи контузия в самото начало и бе заменен още в петата минута. Впоследствие неговият отбор бе разгромен с 5:2. Керала поведе в резултата с гол на Марк Сифнеос в седмата минута. Ману Лансароте обаче изравни в деветата, а в 18-ата отново той направи 2:1. В 31-вата минута Джакичанд Сингх изравни отвново. След почивката Коро (48', 51', 55') набързо записа хеттрик, което му се случва във втори пореден двубой, с което оформи разгрома.

За Керала това бе първо гостуване и първа загуба за сезона. ФК Гоа пък постигна трета победа.
Двубоят започна шокиращо за гостите, тъй като още в третата минута Димитър Бербатов получи контузия и след като поседя малко на терена, стана ясно, че няма да може да продължи. Българинът напусна накуцвайки.
Само две минути след това обаче - в седмата, Марк Сифнеос даде аванс на Керала, след като овладя центриране на Джакичанд отдясно и стреля. Стражът на домакините Катимани уж се намеси, но топката в крайна сметка влезе във вратата му.
Гоа обаче реагира веднага и в деветата минута Ману Лансароте изравни, засичайки от въздуха много добро центриране на Дас. В 18-ата минута Лансароте направи пълен обрат. Вратарят на Керала Рачубка сгреши, подавайки неточно топката с крак към Коро, който веднага намери своя сънародник и Лансароте вкара втория си гол днес - 2:1.
В 30-ата минута Джакичанд изравни, след като направи двойно с Милан Сингх и стреля в ъгъла, вкарвайки първия си гол за сезона.
В самото начало на второто полувреме Коро набързо реализира хеттрик, докарвайки резултата до 5:2. В 48-ата минута Рачубка отново сбърка с подаването, подарявайки топката на Джанух, който продължи към Коро. Испанецът промуши топката между краката на вратаря за 3:2. Три минути след това Коро прехвърли Рачубка отблизо, вкарвайки втория си гол. В 55-ата голмайсторът на Гоа оформи своя хеттрик, след като засече центриране на Лансароте.
За ФК Гоа това бе трета победа от началото на сезона. Тимът заема второ място във временното класиране. Керала Балстърс е на осма позиция с едва три точки, събрани след равенства в първите три кръга. Това бе първа загуба за отбора на Димитър Бербатов.