Две нули в ранния мач в Ла Лига

Отборите на Хетафе и Ейбар завършиха 0:0 в ранната съботна среща от 15-ия кръг на Примера дивисион. Баските изпуснаха дузпа в 53-ата минута, когато Жоан Жордан стреля неточно. Равенството е справедливо с оглед положенията пред двете врати.

Мачът започна с чудесна възможност пред Жорди Амат още в първата минута. Вратарят на гостите Марко Дмитрович спаси впечатляващо след опасния изстрел по диагонала. В 26-ата баските нямаха късмет след страхотна контра. Иван Алехо центрира, а топката намери гредата. С тези две ситуации се изчерпаха интересните моменти преди почивката.

Второто полувреме стартира с дузпа за състава от “Ипуруа”. В 52-ата минута Серхи Енрик падна след контакт с Дакунам Джене. Жоан Жордан обаче пропиля дузпата, шутирайки над гредата. В 68-ата Висенте Гуаита спря пътя на топката към мрежата след удар на Енрик. В 93-ата Дмитрович спаси точката за своите, спасявайки с една ръка след хубав изстрел от въздуха на Мехди Ласен.

С изпуснатите точки у дома Хета пропусна да се изкачи на шестото място.