Даря Домрачова спечели спринта в Хохфилцен (снимки)

Даря Домрачова от Беларус спечели спринта на 7.5 километра от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.
31-годишната Домрачова преодоля трасето за 22:40.2 минути и повали всичките 10 мишени. Така тя записа 29-а победа в кариерата си за Световната купа.
Втора на 22.1 секунди с една грешка в стрелбата завърши двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Анастасия Кузмина (Словакия).
Доротеа Вирер (Италия) финишира трета с пасив от 30.6 секунди и с 9 от 10 свалени мишени.
Българките останаха извън първите 60 и не се класираха за утрешното преследване. Емилия Йорданова е 68-а с два пропуска и на 2:57.0 минути след победителката Домрачова. Стефани Попова завърши 86-а без грешка в стрелбата и пасив от 3:37.7 минути, а Десислава Стоянова е 90-а от 102 финиширали с четири грешки и изоставане от 3:52.6 минути.
В класирането за Световната купа след четири старта начело е Жюстин Бреза (Франция) със 160 точки, следвана от Денизе Херман със 151 точки и Синьове Солемдал (Норвегия) със 145 точки.
Жюстин Бреза финишира 23-а в състезанието с три пропуснати мишени и пасив от 1:25.9 минута, а Денизе Херман е 28-а с 4 грешки и изоставане от 1:40.1 минути.
Носителката на Световната купа по биатлон Лаура Далмайер (Германия) финишира 16-а в първия си старт за новия сезон. Тя пропусна две мишени и остана на 1:10.4 минута зад Домрачова.
ПЪЛНИ РЕЗУЛТАТИ - ТУК!!!

Your podium of the women's sprint in #HOC17 @dadofun @nastja.kuzminova @dorothea_wierer

A post shared by IBU Biathlonworld (@ibu_biathlonworld) on Dec 8, 2017 at 6:54am PST