Стяуа падна в Букурещ и сдаде първото място

Отборът на Стяуа загуби с 1:2 от Лугано в среща от последния кръг на груповата фаза в Лига Европа. По този начин румънският колос сдаде първото място, на което застана чешкият Виктория Пилзен.

В Букурещ резултатът бе открит в самото начало от крилото на Лугано Фабио Дапрела. Швейцарският футболист матира румънския вратар Даниел Влад с воле от 16-17 метра, като топката тупна коварно преди да мине голлинията. Това се случи в третата минута, а в 32-ата унгарецът Балинт Вешчей направи 2:0. Той получи подаване около точката за дузпа, завъртя се и с премерен изстрел с левия крак опъна мрежата. В 60-ата минута френският нападател Арлем-Еди Гнохере намали.

По същото време в израелския град Беер Шева Виктория Пилзен надви местния Апоел с 2:0. В 29-ата минута на идеална позиция фронтално срещу вратата на домакините се оказа Лукаш, който моментално порази целта от десетина метра. В 83-ата минута Томаш Хорава удвои резултата с точно изпълнение. Това донесе първото място на чешкия клуб, а Стяуа ще влезе в елиминациите като подгласник в своята група.

Стяуа - Лугано 1:2

Апоел Беер Шева - Виктория Пилзен 0:2