Жуниор Мораеш разкова Партизан и направи Динамо (К) победител в група "В" (видео)

Отборът на Динамо (Киев) завърши като победител в група "В" на Лига Европа, след като спечели по абсолютно категоричен начин с 4:1 домакинството си на Партизан (Белград). Това бе пряк сблъсък между двата тима за първата позиция в крайното класиране, като украинците доказаха, че повече заслужават да завършат на върха.

Големият герой за домакините в този мач бе бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш, който реализира хеттрик за своя тим. Бразилецът се разписа в 28-ата, 31-ата и 77-ата минута от дузпа. Преди това Морозюк бе открил резултата в 6-ата минута, а почетното попадение за Партизан бе дело ва Йевтович в 45-ата минута от дузпа.

Другият мач в групата бе между Йънг Бойс и Скендербеу и той бе само за престиж, тъй като и двата тима нямаха шансове за класиране напред. Швейцарците спечелиха с 2:1, след като направиха пълен обрат. Така те записаха и единствената си победа в групата и завършват на 3-ото място в крайното класиране.