Нов голям успех на Лудогорец в Европа! Дори безобразната тактика на Херо не провали "орлите" (видео+снимки)

Лудогорец демонстрира безобразна игра срещу резервите и юношите на Хофенхайм, но с кански мъки и много късмет се добра до заветното 1:1, което бе достатъчно на разградчани да завършат на второ място в група "С" на Лига Европа и да се класират за 1/16-финалите във втория по сила европейски турнир.

Германците поведоха с гол на Окс в 25-ата минута, а Вандерсон донесе скъпоценната точка с попадение половин час преди края на срещата.

Само по себе си преодоляването на групата с отбори като Хофенхайм, Брага и Истанбул Б е огромно постижение за тима и българския футбол като цяло, но за пореден път буди недоумение меко казано страхливата тактика на треньора Димитър Димитров, която за малко не изхвърли разградчани от турнира.

Въпреки че Хофенхайм излезе с резервни състезатели и юноши, Херо заложи на цели трима дефанзивни полузащитници в лицето на Дяков, Горалски и Анисе, и без типичен централен нападател. В тази роля влезе Марселиньо, който се загуби на този пост през първата част, а бракът при подаванията на орлите бе далеч над обичайното за отбора.

От атрактивната игра на българския шампион пък нямаше и помен, който след почивката демонстрира нагледно грозната страна на футбола - блъскане, безцелно ритане на топката, тотална липса на идеи и много на брой безсмислени нарушения, които логично доведоха до червения картон на Кешерю в 83-ата минута.

Иначе разградчани започнаха по-добре двубоя и през първите десетина минути действията бяха предимно в половината на домакините. Постепенно дефанзивната тактика на Димитров принуди Лудогорец да се прибере в собствената му половина, грешките зачестиха и се стигна до 25-ата минута, в която Хофенхайм откри резултата. Хак центрира отдясно към Окс, който след шут по земя от 12-13 метра не остави шанс на Ренан - 1:0 за домакините.

В 36-ата минута Лудогорец организира първата си по-опасна атака. Горалски се включи добре по лявото крило и намери отлично с пас по земя Мисиджан. Холандецът върна от своя страна към Вандерсон, но бразилецът стреля много неточно.

На полувремето Херо извърши една смяна - на мястото на Горалски влезе Кешерю, а Марселиньо се върна на обичайната си позиция, която е зад централния нападател. Втората част обаче започна кошмарно за орлите. Още в 46-ата минута Окс бе изведен очи в очи с Ренан, но бразилският страж спаси.

Лудогорец отговори с удари на Марселиньо и Мисиджан, но първият бе блокиран, а вторият излезе в аут. Първият по-сериозен шут за орлите дойде след час игра, когато Кешерю стреля, но Кобел изби.

Така се стигна до 62-ата минута, в която Лудогорец изравни. Марселиньо изведе по великолепен начин Вандерсон, който се пребори с бранител на германците и след кинжален шут по земя вкара за 1:1.

В 73-ата минута българският шампион можеше да осъществи пълен обрат, когато Вандерсон и Мисиджан излязоха срещу един бранител на домакините, но бразилецът сбърка при паса към своя съотборник. С напредване на времето Хофенхайм отново наложи превъзходство, а футболистите на българския шампион трудно комбинираха помежду си.

В 83-ата минута положението на Лудогорец се влоши, тъй като тимът остана с човек по-малко, след като Кешерю изрита Бичакчич и получи директен червен картон. Херо реагира в свой стил - моментално изкара от игра най-добрите си офанзивни футболисти - Вандерсон и Марселиньо, а на тяхно място се появиха Терзиев и Лукас Саша.

До края на двубоя вреше и кипеше пред и в наказателното поле на разградчани. Все пак те удържаха на натиска, а в последните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение дори можеха да вземат трите точки, но Мисиджан стреля слабо от 30 метра и не успя да прати топката в празната врата на включилия се в предни позиции страж на германците Кобел.

Трите точки щяха да изкачат Лудогорец на първо място в групата, тъй като Брага загуби с 1:2 като гост на Истанбул Б, а това от своя страна щеше да ги изпрати в урната на поставените за 1/16-финалите. Сега разградчани са при непоставените и могат да изтеглят далеч по-сериозен съперник от порядъка на Арсенал, Атлетико Мадрид и други.

ХОФЕНХАЙМ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1