Индепендиенте взе минимален аванс в първия финал за Копа "Судамерикана"

Аржентинският Индепендиенте спечели с 2:1 домакинството на бразилския Фламенго в първия финален мач от турнира за Копа "Судамерикана". Гостите започнаха отлично и откриха резултата след само девет минути игра, когато капитанът Ревер засече с глава центриране от фаул от ляво на Мигел Трауко. Домакините се отърсиха от ранния шок и постепенно поеха контрола върху мача, като в 29-ата минута Емануел Хилиоти завърши контраатака с удар от 11-12 метра след извеждащ пас от ляво на Мартин Бенитес.

Аржентинците, които бяха загубили само два от предишните 22 домакински мача в турнира, продължиха да доминират и заслужено стигнаха до обрат в 53-ата минута с красив изстрел от въздуха на Максимилиано Меса след подаване на Есекиел Барко. Реваншът е на "Маракана" в Рио де Жанейро на 13 декември.