Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Отличен старт за Алекс Грозданов и Верона за Купата на CEV (видео)

Италианският волейболен отбор Калцедония (Верона), където играе българският център Алекс Грозданов, направи отличен старт във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Тимът на Верона, който е воден от селекционера на Сърбия Никола Гърбич, би безпроблемно сръбския Рибница (Кралево) с 3:0 (25:17, 25:15, 25:19) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран снощи пред близо 3000 зрители. Втори съдия на срещата пък бе българинът Чавдар Марев.

Реваншът между двата тима е на 20 декември (сряда) от 21,30 часа българско време в Италия. Верона се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за 1/8-финалите, където ще играе с победителя от двойката между българския шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) и чешкия Дукла (Либерец).
Никола Гърбич реши да даде почивка на опитния център Емануеле Бирарели и американския посрещач Томас Джаешке.

На тяхно място като титуляри започнаха Алекс Грозданов, за който това бе дебют в Европа, и Федерико Марета.

Освен българския център, дебют направи и либерото Томас Фриго. Това не повлия върху играта на Верона, които показаха много агресивна игра в атака и отлично посрещане, като не оставиха никакъв шанс на домакините от Кралево.

Алекс Грозданов изигра невероятен мач и дори направи последната точка в мача след страхотен блок. Специално за срещата от България бяха пристигнали и родителите му.