Силен Цецо Соколов със 17 точки, Лубе изпусна Перуджа в ШЛ след драма (снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) изпуснаха страхотна възможност да започнат участието си в групите на Шампионската лига с важна и чиста победа. Цецо Соколов и съотборниците му допуснаха драматичен обрат от 2:0 до крайното 2:3 (30:28, 25:20, 23:25, 19:25, 9:15) като гости на Сър Колуси Сикома (Перуджа) в италианския мегасблъсък от първия кръг в Група А, игран късно тази вечер пред близо 3200 зрители в зала "Пала Еванджелисти". Срещата бе повторение на полуфинала в най-силния европейски клубен турнир през миналия сезон.

Във втория кръг в групата Лубе ще е домакин на белгийския Кнак (Рьозеларе), докато Перуджа ще гостува на турския гранд Фенербахче (Истанбул). Срещите са след две седмици на 20 и 21 декември.

През първия гейм шампионите на Италия от Лубе контролираха изцяло играта и водеха с комфортна разлика, но в края му домакините от Перуджа се върнаха благодарение на страхотната игра на сръбския ас Александър Атанасийевич. Все пак, Лубе измъкнаха трудно гейма след 30:28. Втората част бе почти изцяло повторение на първата, като този път "червените дяволи" водеха с 16:13, но допуснаха обрат до 21:17 за Соколов и компания. Това бе достатъчно Лубе да поведе с 2:0 след 25:20.
Третият гейм бе напълно равностоен, но силната игра на Атанасийевич, включително три последователни аса реши изхода му - 25:23 за Перуджа и 1:2. Домакините от Перуджа продължиха да играят много силно, без да допускат почти никакви грешки в атака и така успяха да стигнат до тайбрек след 25:19. В петия решителен гейм момчетата на Лоренцо Бернарди отново бяха категорични - 15:9 и пълен обрат за 3:2.

Цветан Соколов игра стабилно цял мач за Лубе и завърши със 17 точки (4 блока, 1 ас и 39% ефективност в атака)

. Най-резултатен за тима стана Османи Хуанторена с 24 точки (

5 аса!!!

, 2 блока, 68% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.
Александър Атанасийевич изигра невероятен мач за Перуджа и заби фантастичните 34 точки (1 блок, 4 аса и 67% ефективност в атака) за победата. Марко Подрасчанин пък добави още 13 точки (3 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за успеха.
СЪР КОЛУСИ СИКОМА (ПЕРУДЖА, ИТАЛИЯ) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 3:2 (28:30, 20:25, 25:23, 25:19, 15:9)