Наполи ще играе в Лига Европа (видео + галерия)

Отборът на Наполи ще продължи участието си в евротурнирите напролет в Лига Европа, след като не успя да прескочи груповата фаза в Шампионската лига. Неаполитанци загубиха последния си мач от група F като гост на Фейенорд и останаха трети в крайното класиране. От групата в елиминациите на Шампионската лига ще участват Манчестър Сити и Шахтьор Донецк.

Наполи имаше минимален шанс да продължи в ШЛ, но за тази цел трябваше да спечели срещу Фейенорд, а в същото време Манчестър Сити да победи Шахтьор. Още в 33-ата минута на мача в Харков обаче украинците водеха с 2:0, което сломи духа на играчите на Маурицио Сари след бурните начални минути.
Фейенорд - Наполи@@@
Влезлият на мястото на контузения Лоренцо Инсиние полски нападател Пьотр Желински откри резултата още във втората минута, след като се разписа отблизо при едно центриране от пряк свободен удар на Амаду Диавара. Малко по-късно пък Мертенс и Хамшик пропуснаха да удвоят преднината.

В 33-ата минута домакините изравниха, след като Николай Йоргенсен с глава разстреля Пепе Рейна. Точно в този момент и Шахтьор поведе с 2:0 на Манчестър Сити, което повлия на настроението на неаполитанците. В края на мача Фейенорд остана с 10 души на терена, но въпреки това стигна до пълен обрат, след като Сен Жуст се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар.