Шахтьор Донецк нанесе първа загуба за сезона на Манчестър Сити (видео)

Шахтьор Донецк нанесе първа загуба за сезона на Манчестър Сити в двубоя от последния кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Тимът от Украйна спечели с 2:1 в Харков срещата от група F и ще играе в елиминациите напролет, след като събра 12 точки.

Въпреки загубата Сити спечели групата с 15 точки. В другия мач от групата Фейенорд победи с 2:1 у дома Наполи и отпадна с чест от евротурнирите, докато неаполитанците ще се включат в Лига Европа напролет.
Шахтьор (Донецк) - Манчестър Сити@@@
Двубоят в Харков беше без значение на Сити, който си беше осигурил вече класирането, докато за домакините имаше решителен характер. Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола остави на скамейката основни играчи като Стърлинг и Агуеро и пусна някои млади на терена.

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които откриха в 26-ата минута чрез Бернард, който изненада стража на Сити Едерсон като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата с красив диагонален удар. Само шест минути по-късно Шахтьор вкара и втори гол след грешка на вратаря Едерсон, който излезе да пресече една центрирана топка, но действа нерешително и Исмаили го преодоля, за да се разпише в опразнената врата.
През второто полувреме "гражданите" действаха по-активно, но украинският тим умело се бранеше и откровено пазеше резултата. Това принуди Гуардиола да пусне и Агуеро в игра. Десет минути преди края Габриел Жезус уцели греда. Все пак "гражданите" стигнаха до почетен гол в първата минута на добавеното време. Тогава реферът Бастен свири дузпа за нарушение на Бутко на Габриел Жезус. Зад топката застана Серхио Агуеро, който вкара безкомпромисно.