Тотнъм приключи груповата фаза със стил (видео)

Тотнъм приключи груповата фаза с победа с 3:0 над Апоел (Никозия) на “Уембли”. Лондончани си бяха осигурили първото място в групата, в която още бяха Реал Мадрид и Борусия (Дортмунд), но въпреки това изиграха сериозно последната среща и постигнаха убедителна победа. Фернандо Йоренте и Сон Хюн-Мин се разписаха през първото полувреме, а Нкуду вкара след почивката.

Почетино бе направил някои промени и даде шанс на някои футболисти, които играят по-рядко. Един от тях бе привлечения през лятото от Суонзи Йоренте. Испанецът отбеляза първия си гол за Тотнъм в 20-ата минута. Попадението бе заслужено с оглед на превъзходството на “шпорите” от началото на срещата. Сон удвои преднината на тима с красив удар от границата на наказателното поле след двойно с Йоренте.

Апоел имаше нужда поне от равенство, за да се надява на участие в Лига Европа, но не предложи нищо. Най-доброто положение за гостите бе в началото на втората част, когато удар на Вурос мина встрани от вратата. В края Тотнъм стигна до трето попадение, след като изстрел на Нкуду бе отклонен и топката се озова в мрежата.

ТОТНЪМ - АПОЕЛ 3:0
1:0 - Йоренте (20)
2:0 - Сон (37)
3:0 - Нкуду (80)