Кристиано покори нов връх, Реал Мадрид спечели в мач с много голове (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид завърши груповата фаза в Шампионската лига с трудна победа с 3:2 над Борусия (Дортмунд). Кристиано Роналдо стана първият футболист, който бележи във всеки един от шестте мача в групите на надпреварата. Борха Майорал откри резултата в осмата минута, а Роналдо покачи в 13-ата. Пиер-Емерик Обамеянг изравни с попадения в 43-ата и 49-ата минути. Лукас Васкес донесе успеха в 81-ата минута. Още преди тази среща беше ясно, че момчетата на Зинедин Зидан ще останат втори в групата си след Тотнъм.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@Лукас Васкес и Борха Майорал получиха шанс за изява до Кристиано Роналдо в нападение. Матео Ковачич и Тео Ернандес също стартираха от първата минута. Начо Фернандес замени наказания Даниел Карвахал. Германците се подредиха в схема с петима защитници. Пиер-Емерик Обамеянг поведе атаката на вестфалци, подкрепян от Кристиан Пулишич и Шинджи Кагава.

"Лос меренгес" стигнаха до попадение още в осмата минута при първата си удачна възможност. Кристиано намери Иско, а той изведе брилянтно Борха, който сам срещу вратаря копна технично и откри резултата. В 13-ата домакините удвоиха преднината си. Кристиано реализира великолепен гол с техничен фалцов удар към далечната сглобка. Вратарят Роман Бюрки не помръдна, а само изгледа страхотния удар, отправен от 20 метра - 2:0. С този гол Роналдо стана първият в историята с попадение във всеки един мач от груповата фаза на Шампионската лига.
19 Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)
В 22-ата Тео Ернандес проби отляво и реши да шутира по диагонала - заложи на силата и не уцели вратата. Европейският крал понамали темпото и на свой ред гостите от Дортмунд направиха няколко добри атаки. В 25-ата Рафаел Герейро напредна и създаде опасност, предотвратена от Рафаел Варан. Две минути по-късно отново френският бранител изпъкна с важна намеса, спирайки удар на Пулишич от едва десетина метра.
В 35-ата защитата на "белите" се пропука, Обамеянг получи необезпокояван в наказателното поле, но диагоналният му нисък изстрел не беше достатъчно точен - топката излезе с около метър в аут. В 38-ата Варан напусна терена с контузия. Зидан пусна на негово място Марко Асенсио, върна Васкес като десен бек и премести Начо в центъра на защитата. В 40-ата Роналдо падна в наказателното и поиска дузпа при съмнителни обстоятелства. В 43-ата "жълто-черните" върнаха един гол. Марсел Шмелцер се възползва от разсеяна подредба в защитата на Реал, центрира отляво, а Обамеянг реализира отблизо с плонж, матирайки Кейлор Навас по категоричен начин - 2:1.
С началото на втората част дойде и изравнителният гол. В 49-ата минута Шинджи Кагава изведе прекрасно Обамеянг, той стреля в крака на Навас, топката отново се озова у габонеца, който този път фино копна топката и наказа домакините - 2:2. В 52-ата вестфалци сбъркаха и позволиха на Роналдо да отправи много опасен удар. Номер 7 шутира от границата на наказателното поле и топката облиза гредата.
След гола домакините тръгнаха напред, упражнявайки сериозен натиск. Не липсваше напрежение пред вратата на Бюрки. В 74-ата Кристиано насочи над гредата от непосредствена близост. Минута по-късно Тео Ернандес центрира отляво, Роналдо беше задържан в наказателното поле, но това остана скрито за съдията, който не даде дузпа и разгневи португалеца. В 80-ата Роналдо прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.
В 81-ата по-силната игра на испанците донесе гол за 3:2. Бюрки не се намеси убедително и позволи на Лукас Васкес да стреля от въздуха, фалцира топката неспасяемо за вратаря в далечния ъгъл - 3:2. В 88-ата Кагава беше много близо до изравняване. Японецът финтира бранител и си извоюва чудесна позиция за шут от 16 метра, но стреля над гредата.
В крайна сметка Реал измъкна победата. Само след седмица "лос бланкос" започват участието си на Световното клубно първенство в опит да защитят световната си купа.