›› Булевард

Жените на футболистите на Реал Мадрид сложиха хиджаб (снимки)

Жените на футболистите на Реал Мадрид покриха главите си с хиджаб в знак на уважение към исляма. Адриана Посуеко, Кларис Алвес и Андреа Салас, очарователните половинки на Тео Ернандес, Марсело и Кейлор Навас, посетиха ...

Кристиано покори нов връх, Реал Мадрид спечели в мач с много голове (видео + галерия)

06 декември 2017 | 23:39 - Обновена
Европейският клубен шампион Реал Мадрид завърши груповата фаза в Шампионската лига с трудна победа с 3:2 над Борусия (Дортмунд). Кристиано Роналдо стана първият футболист, който бележи във всеки един от шестте мача в групите на надпреварата. Борха Майорал откри резултата в осмата минута, а Роналдо покачи в 13-ата. Пиер-Емерик Обамеянг изравни с попадения в 43-ата и 49-ата минути. Лукас Васкес донесе успеха в 81-ата минута. Още преди тази среща беше ясно, че момчетата на Зинедин Зидан ще останат втори в групата си след Тотнъм.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@Лукас Васкес и Борха Майорал получиха шанс за изява до Кристиано Роналдо в нападение. Матео Ковачич и Тео Ернандес също стартираха от първата минута. Начо Фернандес замени наказания Даниел Карвахал. Германците се подредиха в схема с петима защитници. Пиер-Емерик Обамеянг поведе атаката на вестфалци, подкрепян от Кристиан Пулишич и Шинджи Кагава.

"Лос меренгес" стигнаха до попадение още в осмата минута при първата си удачна възможност. Кристиано намери Иско, а той изведе брилянтно Борха, който сам срещу вратаря копна технично и откри резултата. В 13-ата домакините удвоиха преднината си. Кристиано реализира великолепен гол с техничен фалцов удар към далечната сглобка. Вратарят Роман Бюрки не помръдна, а само изгледа страхотния удар, отправен от 20 метра - 2:0. С този гол Роналдо стана първият в историята с попадение във всеки един мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@В 22-ата Тео Ернандес проби отляво и реши да шутира по диагонала - заложи на силата и не уцели вратата. Европейският крал понамали темпото и на свой ред гостите от Дортмунд направиха няколко добри атаки. В 25-ата Рафаел Герейро напредна и създаде опасност, предотвратена от Рафаел Варан. Две минути по-късно отново френският бранител изпъкна с важна намеса, спирайки удар на Пулишич от едва десетина метра.

В 35-ата защитата на "белите" се пропука, Обамеянг получи необезпокояван в наказателното поле, но диагоналният му нисък изстрел не беше достатъчно точен - топката излезе с около метър в аут. В 38-ата Варан напусна терена с контузия. Зидан пусна на негово място Марко Асенсио, върна Васкес като десен бек и премести Начо в центъра на защитата. В 40-ата Роналдо падна в наказателното и поиска дузпа при съмнителни обстоятелства. В 43-ата "жълто-черните" върнаха един гол. Марсел Шмелцер се възползва от разсеяна подредба в защитата на Реал, центрира отляво, а Обамеянг реализира отблизо с плонж, матирайки Кейлор Навас по категоричен начин - 2:1.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@С началото на втората част дойде и изравнителният гол. В 49-ата минута Шинджи Кагава изведе прекрасно Обамеянг, той стреля в крака на Навас, топката отново се озова у габонеца, който този път фино копна топката и наказа домакините - 2:2. В 52-ата вестфалци сбъркаха и позволиха на Роналдо да отправи много опасен удар. Номер 7 шутира от границата на наказателното поле и топката облиза гредата.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@След гола домакините тръгнаха напред, упражнявайки сериозен натиск. Не липсваше напрежение пред вратата на Бюрки. В 74-ата Кристиано насочи над гредата от непосредствена близост. Минута по-късно Тео Ернандес центрира отляво, Роналдо беше задържан в наказателното поле, но това остана скрито за съдията, който не даде дузпа и разгневи португалеца. В 80-ата Роналдо прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.

Реал Мадрид - Борусия (Дортмунд)@@@В 81-ата по-силната игра на испанците донесе гол за 3:2. Бюрки не се намеси убедително и позволи на Лукас Васкес да стреля от въздуха, фалцира топката неспасяемо за вратаря в далечния ъгъл - 3:2. В 88-ата Кагава беше много близо до изравняване. Японецът финтира бранител и си извоюва чудесна позиция за шут от 16 метра, но стреля над гредата.

В крайна сметка Реал измъкна победата. Само след седмица "лос бланкос" започват участието си на Световното клубно първенство в опит да защитят световната си купа.

Маркос Йоренте Маркос Йоренте18 Юлиан Вайгъл33 Юлиан Вайгъл
90' Шинджи Кагава  Шинджи Кагаваизлиза
Андрий Ярмоленко  Андрий Ярмоленковлиза
Лукас Васкесгол Лукас Васкес  81'
80' Марк Бартра  Марк Бартраизлиза
Йомер Топрак  Йомер Топраквлиза
Искоизлиза Иско  69'
Маркос Йорентевлиза Маркос Йоренте
65' Нури Шахин  Нури Шахинизлиза
Юлиан Вайгъл  Юлиан Вайгълвлиза
Матео Ковачичизлиза Матео Ковачич  58'
Дани Себайосвлиза Дани Себайос
49' Пиер-Емерик Обамеянг  Пиер-Емерик Обамеянггол
43' Пиер-Емерик Обамеянг  Пиер-Емерик Обамеянггол
Рафаел Варанизлиза Рафаел Варан  38'
Марко Асенсиовлиза Марко Асенсио
16' Марк Бартра  Марк Бартражълт картон