Ювентус си свърши работата в Атина (видео+галерия)

Ювентус стана поредният отбор, който се класира на 1/8-финал в Шампионската лига. "Старата госпожа" си свърши работата в гостуването на Олимпиакос в последния си мач от група "D", като се наложи с 2:0 в Атина и така си гарантира второто място в крайното класиране. Италианският шампион изигра силно първо полувреме и поведе с гол на Хуан Куадрадо в 15-ата минута. През втората част гостите отстъпиха инициативата, но в края на мача издебнаха своя шанс и подпечатаха успеха си с попадение на Федерико Бернардески с 90-ата минута.

Срещата започна с отлична възможност за гостите. В 7-ата минута Пауло Дибала бе изведен в наказателното поле и отблизо отправи удар, който премина покрай вратата. Олимпиакос пък отговори с далечен шут на Омар Елабделауи в 11-ата минута, който доста затрудни Войчех Шчесни, но полякът все пак успя да укроти топката.
Олимпиакос - Ювентус@@@
В 15-ата минута Юве стигна до откриване на резултата с втората си по-добра атака в мача. Алекс Сандро получи дълъг пас отляво и веднага центрира успоредно на голлинията, а Хуан Куадрадо бе заел добра позиция, за да вкара отблизо за 0:1.

В 28-ата минута и Меди Бенатия отправи неточен изстрел с глава.
В 41-ата минута пък дойде най-добрата възможност за домакините. След центриране от корнер Димитриос Николау продължи с глава към Урош Джорджевич, който отблизо също стреля с глава, но този път Шчесни показа блестящ рефлекс и с крак спаси сигурен гол във вратата си.

През второто полувреме Ювентус сериозно отстъпи инициативата и това можеше да му изиграе лоша шега. Домакините създадоха няколко добри положения за гол.
В 57-ата минута Фелипе Пардо бе изведен в наказателното поле и от труден ъгъл опита нещо средно между центирране и удар, но топката попадна в ръцете на Шчесни. Минута след това Марко Марин изскочи очи в очи с вратаря на гостите, но полякът самоотвержено се хвърли и блокира удара му.

Натискът на Олимпиакос се засилваше и в 74-ата минута Николау отправи неточен удар. В 82-ата минута пък домакините пропуснаха поредна страхотна възможност. Кутрис центрира отляво и намери Бен Набухане, чийто изстрел с глава се отби от гредата.
В края обаче Ювентус стигна до две добри положения и при второто стигна и до гол. В 88-ата минута удар на Федерико Бернардески бе спасен от вратаря, а две по-късно италианецът отново получи на стрелкова позиция в наказателното поле и този път прати неспасяемо кълбото в далечния удар на вратата за крайното 0:2.

Така Ювентус завършва на 2-ото място в групата с актив от 11 точки, докато Олимпиакос се сбогува с Европа, завършвайки на дъното на класирането с едва 1 спечелена точка.