Жените на футболистите на Реал Мадрид сложиха хиджаб (снимки)

Жените на футболистите на Реал Мадрид покриха главите си с хиджаб в знак на уважение към исляма. Адриана Посуеко, Кларис Алвес и Андреа Салас, очарователните половинки на Тео Ернандес, Марсело и Кейлор Навас, посетиха ...

И резервите на Барселона се оказаха твърде голям залък за Спортинг (видео+галерия)

05 декември 2017 | 23:38 - Обновена
Барсеолна победи Спортинг (Лисабон) с 2:0 в последния мач и за двата тима в група "D" на Шампионската лига и окончателно сложи край на надеждите на португалците за класиране на 1/8-финал. Гостите на "Камп Ноу" се нуждаеха от победа и в същото време трябваше да чакат Ювентус да не спечели гостуването си на Олимпиакос, но и двете неща не се случиха, тъй като "бианконерите" се наложиха с 2:0 в гостуването си в Атина. Каталунците излязоха в този мач без голяма част от звездите си, но и това не помогна на "лисабонските лъвове". Пако Алкасер в 59-ата минута и автогол ва Жереми Матийо в 90-ата минута подпечатаха успеха на домакините.

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде бе дал почивка на някои ключови играчи. От стартовия състав липсваше голямата звезда Лионел Меси. Мястото му в атака бе заето от Пако Алкасер, който си партнира с Луис Суарес. Почивка получиха и други основни играчи като Марк-Андре тер Щеген, Хавиер Масчерано, Серхио Бускетс, Жорди Алба и Андрес Иниеста.

Спортинг пък излезе с Алан Руис в предни позиции, а той имше подкрепата на Бруно Сезар, Бруно Фернандеш и Маркос Акуня.
Първият удар към една от двете врати бе на Денис Суарес в 12-ата минута, който пробва точността си от около 25 метра, но без особен успех.

Спортинг отговори с далечен удар на Бруно Фернандеш в 15-ата минута, но той бе твърде анемичен, за да затрудни Йеспер Силесен.

В 18-ата минута Луис Суарес хитро подаде за непокрития Алейш Видал на границата на наказателното поле, а той веднага отправи удар, който профуча над напречната греда. Две минути по-късно и Андре Гомеш отправи силен изстрел по земя, който мина опасно близо до гредата.

Барса продължаваше да диктува темпото и в 25-ата минута Луис Суарес изскочи очи в очи с Руи Патрисио, който самоотвержено се хвърли и блокира удара му.

В края на полувремето Спортинг успя да изравни играта, но гостите така и не можеха да стигнат до реална голова опасност пред Силесен.

Втората част започна с шанс за Барса. Алейш Видал реши да стреля от границата на наказателното поле, но доста неточно. Това не бе прието добре от няколко негови съотборници, които чакаха подаване на добри позиции в пеналта.
Барселона - Спортинг@@@
Спортинг пък отговори с интересна контраатака в 53-ата минута, която обаче завърши с доста неточен удар на Желсон Мартинш.

В 59-ата минута Барса стигна до откриване на резултата. Денис Суарес центрира от корнер и Пако Алкасер с глава прати топката във вратата на съперника за 1:0.
В 62-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен. Бас Дост получи прекрасно центриране в наказателното поле, но ударът му отблизо бе спасен по прекрасен начин от Силесен.

В 68-ата минута отново каталунците стигнаха до голова възможност. Влезлият в игра Лионел Меси пусна извеждащ пас за Луис Суарес, койот стреля от малък ъгъл и принуди Руи Патрисио да прави ново спасяване.
Меси получи шанс да обстрелва вратата в 74-ата минута и го направи никак нелошо, но за негов малшанс топката профуча покрай вратата. В 82-ата минута аржентинецът за втори път стреля почти от същата позиция, като този път топката бе в очертанията на вратата и Руи Патрисио трябваше да се намесва решително.

В ответната атака на Спортинг отново Бас Дост се бе озовал на стрелкова позиция в пеналта и шутира от воле, но доста неточно.
В 89-ата минута Алкасер можеше да вкара втори гол в мача, но от чудесна позиция прати топката встрани от вратата. Минута по-късно нов удар на Меси бе спасен от Патрисио.

В 90-ата минута Барса все пак стигна до втори гол. Денис Суарес напредна отляво и пусна остър пас в наказателното поле, където бившият защитник на каталунците Жереми Матийо вкара топката в собствената си врата за крайното 2:0.
Така Барселона категорично завършва на 1-ото място в групата с актив от 14 точки, докато Спортинг остана на 3-ата позиция в крайното класиране със 7 точки и ще продължи участието си в Лига Европа напролет.

Пако Алкасергол Пако Алкасер  59'
46' Alan Nahuel Ruiz  Alan Nahuel Ruizизлиза
Бас Дост  Бас Доствлиза
Стефан Ристовски  Стефан Ристовскиизлиза
Желсон Мартинс  Желсон Мартинсвлиза
Нелсон Семедожълт картон Нелсон Семедо  35'
30' Alan Nahuel Ruiz  Alan Nahuel Ruizжълт картон