Георги Костадинов и Макаби загубиха дербито на Хайфа

Макаби (Хайфа) стартира сезона с големи амбиции и сериозна селекция, но представянето на тима до момента е много под очакванията. Снощи отборът на Георги Костадинов, който беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, загуби градското дерби срещу Апоел с 0:1 и остана в средата на класирането. Единственото попадение отбеляза Раду Гинсари с глава още в 12-ата минута.

Костадинов беше от малкото футболисти на Макаби, които не разочароваха. От него тръгнаха някои от най-опасните атаки на символичните гости, но нападателите в зелено сътвориха невероятни пропуски, особено след почивката.

Макаби се намира на 8-о място в класирането с 15 точки, а Апоел събра 27 и се изравни на върха с шампиона Апоел (Беер Шева).

АПОЕЛ (ХАЙФА) - МАКАБИ (ХАЙФА) 1:0
1:0 Р. Гинсари (12)