Неостаряващият Пандев затвърди възхода на Дженоа (видео)

Треньорската смяна в Дженоа даде положителен ефект и днес отборът изигра поредния си силен мач след идването на Давиде Балардини на мястото на Иван Юрич. "Грифоните" надвиха с 1:0 като гост Верона и вече са на 15-о място в класирането. В герой за тима от Генуа се превърна ветеранът Горан Пандев. 34-годишният македонец вкара гола на победата в края на първото полувреме.

Българският национал Андрей Гълъбинов не игра заради контузия, а Пандев започна на върха на атаката, подкрепян от Адел Таарабт.
Верона търсеше едва трети успех през сезона, с който да се измъкне от зоната на изпадащите. Вместо това, съставът на Фабио Пекия записа пета загуба от последните си 6 мача и в таблицата е единствено пред новака и тотален аутсайдер Беневенто.

Верона игра добре в началните минути и Даниеле Верде уцели напречната греда с техничен прехвърлящ удар. Домакините имаха и други положения, но се разминаха в средата на първата част, когато удар на Андреа Бертолачи рикошира в Пандев и топката мина съвсем малко над вратата.
Секунди преди почивката отново Таарабт организира добра атака. Бертолачи не успя да засече неговото подаване, но топката стана удобна за Пандев и ветеранът я насочи в мрежата - 0:1.

Второто полувреме се разви по сходен начин - с повече атаки на Верона, но без реални опасности за вратата, пазена от Матия Перин. Лука Ригони пропусна да успокои Дженоа с втори гол, а резервата Давиде Бираски също се провали от чиста позиция в края на мача.

Дженоа ще се опита да продължи силната си серия и в домакинството на Аталанта, докато Верона гостува на новака СПАЛ 1913 в следващия кръг и при победа ще го изпревари в класирането.