Лудогорец не се затрудни срещу Дунав и отново поведе в Първа лига (видео)

Отборът на Лудогорец постигна лесен успех с 2:0 над Дунав (Русе) в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "орлите" се превърна Марселиньо, който вкара и двете попадения във вратата на Станислав Антонов.

Играчите на Димитър Димитров отново се изкачиха на първото място в шампионата. "Зелените" събраха актив от 45 точки и водят с една пред ЦСКА-София и седем пред Левски.

Ситуацията в състава от Русе продължава да е много тежка. "Драконите" са на 13-о място с едва 14 пункта.

Двубоят на “Лудогорец арена” бе генерална репетиция за разградчани преди решителното гостуване от Лига Европа на Хофенхайм в четвъртък.

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 4-ата минута, когато Джоди Лукоки направи мощен пробив отдясно и центрира в наказателното поле към Марселиньо, бразилецът стреля с глава, но капитанът на Дунав Диян Димов се справи, избивайки с крак кълбото в ъглов удар.
В 11-ата минута Лукоки и Саша разиграха добре топката, а вторият даде точен пас в наказателното поле на гостите към Марселиньо, но той не успя да нанесе удар. Секунди по-късно отново Лукас Саша проби и извади топката за Клаудиу Кешерю, който овладя и шутира, но Станислав Антонов се справи.
В 21-ата минута Върджил Мисиджан бе изведен очи в очи със стража на гостите, но Антонов се оказа победител в сблъсъка.
В 34-ата минута "орлите" поведоха в резултата. Светослав Дяков центрира, Марселиньо овладя и се разписа за 1:0. Преди кълбото да стигне до бразилеца, останаха съмнения за засада. Две минути по-късно отново Марселиньо се разписа. Голямата звезда на тима се възползва от добро центриране на Лукоки и без да се замисли с глава направи 2:0.
В последните секунди на първата част Лукас Саша бе изведен отдясно, навлезе навътре и опита да стреля, но без успех.
Второто полувреме отново стартира по-добре за домакините и Клаудиу Кешерю на два пъти можеше да се разпише, но опитният таран пропусна отлични възможности. В 65-ата минута резервата Димитър Георгиев пробва странична ножица, но бившият нападател на Локомотив (София) не успя да намери целта.
В 80-ата минута на срещата нападателят на "драконите" Мирослав Будинов пробва късмета си от пряк свободен удар, но Ренан изби кълбото в ъглов удар.
Секунди преди края на срещата Джоди Лукоки пропусна отлична възможност да направи 3:0. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Лудогорец арена".

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ (РУСЕ) 2:0