Сент Етиен не спира да буксува

Сент Етиен завърши 1:1 срещу гостуващия Нант в среща от 16-ия кръг на френското футболно първенство. Така Възпитаниците на Жулиен Сабле нямат победа в Лига 1 от средата на октомври вече в седем поредни мача и заемат 12-ото място в класирането с 20 точки. Нант пък има само един успех в последните си четири срещи, но е пети с 27 точки.

Домакините започнаха по-добре двубоя и бяха близо до откриване на резултата в 11-ата минута. Кевин Моне-Паке подаде към непокрития в пеналта Бриан Дабо, който засече от 11-12 метра, но прати топката в напречната греда. Сент Етиен все пак поведе седем минути преди почивката. Венсан Пажо вкара страхотен гол с удар от над 30 метра в горния десен ъгъл на Чиприан Тътърушану. След малко повече от час Нант изравни. Абдулай Туре центрира в наказателното поле, Санти Н'Гом свали с глава към Емилиано Сала и аржентинецът от 8-9 метра не пропусна. Н'Гом, който преди време изкара неуспешни проби в софийския Левски, можеше да донесе победата на гостите в добавеното време, но стреля над сантиметри над целта с глава след пас на Лео Дюбоа от дясно.

Така Сент Етиен продължи серията си на девет поредни домакински мача в Лига 1 без поражение от Нант, който за последно спечели на "Жофроа Гишар" с 2:0 на 26 ноември 2000 година.