Берое разпиля Септември, Камбуров продължава да пише история (видео)

Отборът на Берое постигна разгромен успех с 5:1 над Септември (София) в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Мартин Камбуров вкара 196-ия си гол в елита и застигна легендата Наско Сираков на второто място във вечната ранглиста на стрелците.

Другите попадения за домакините реализираха Педро Еуженио (17, 30), Борислав Цонев (20) и Иван Иванов (59). Матеус Леони пък си заби автогол в 74-ата минута.

С този успех Берое вече има актив от 34 точки. Новакът в Първа лига пък е в тежка серия от четири мача без победа и вече е на 10-а позиция с 20 пункта.

Първият гол в срещата падна в 17-ата минута, когато Мартин Камбуров намери Райнов, той веднага пусна успоредно на голлинията към Педро Еуженио, който на празна врата нямаше как да сбърка. Три минути по-късно Боби Цонев бе изведен очи в очи с Янко Георгиев и без да се замисли направи резултата 2:0.

В 23-ата минута Георги Стоичков проби отдясно и центрира в наказателното поле към Мартин Тошев, той стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри от целта.

В 30-ата минута резултатът стана 3:0. Борислав Цонев изведе перфектно Педро Еуженио, който заби втория си гол в срещата. Атакуващият играч вкара поредното си попадение в мач номер 100 в Първа професионална лига.

В 37-ата минута гостите направиха опасна атака. Крис Гади и Стоичков комбинираха добре, крилото шутира с левия крак, но Перниш се намеси на ниво. В 49-ата минута Борислав Цонев пробва да вкара втория си гол, младият футболист стреля много красиво, но топката мина на сантиметри от целта.

В 54-ата минута Мартин Камбуров вкара 196-ия си гол в елита и застигна легендата Наско Сираков на второто място във вечната ранглиста на стрелците. Той получи отличен пас от Боби Цонев, който пък записа своята втора асистенция в сблъсъка.

В 59-ата минута Милен Желев центрира в наказателното поле към Камбуров, таранът продължи топката за Иван Иванов, който с глава прати кълбото в мрежата на Янко Георгиев за пети път. Малко по-късно Антон Карачанаков достави удобна топка към Камен Хаджиев, но бранителят стреля встрани от целта.

В 74-ата минута гостите стигнаха до гол. Крис Гади направи поредния си добър пробив и центрира в наказателното поле, а там Матеус Леони прати топката в собствената си врата.

Малко преди края на срещата Септември можеше да вкара втори гол, но Душан Перниш на няколко пъти се намеси на ниво. При 5:1 завърши и битката на стадион "Берое" в Стара Загора.